MR2 Akusztik Volume 1.
2009
Ugye milyen jó hogy van ez a csodálatos MR2, a jó kis csillogó gyémánt az értékvesztett mocskos médiában, he? Nem elég hogy a legjobb és legigényesebb zenéket játsszák, de meghívják a legjobb bandákat a legendás 8-as Stúdióba, hogy ott áthangszerelve akusztikus verzióban szólaltassák meg művészetüket. Ennek a kitűnő sorozatnak összefoglaló első része jelent most meg, mindenki nagy örömére, MR2 Akusztik Volume 1. címmel. Az albumot a kultikus lemezkiadó a MOL terjeszti. Ez az a lemez, amit nem szabad megvenni, hiszen a zenekarok semmi pénzt nem kapnak belőle, a közszolgáltnak álcázott sznobszolgálat pedig zsákszámra kapja az indokolatlan adóforintokat, miközben képtelen eleget tenni annak, ami a feladata lenne, vagyis a köznek a szolgálata. A BBC-nél a Gallows is közszolgálat, de az MR2-nél, az áthúzott konnektorok, és csatlakozók rádiójánál, semmi olyasmi nem lehet az, amiben van torzított gitár, vagy kicsit is eltér megszokottól, nehogy már megszakítsa valami az alternatívnak tartott szánalmas Kispál utánzatok végeláthatatlan özönét. Normális esetben bottal sem piszkálnék ilyet, de van rajta néhány jól sikerült pillanat, amire mindenképpen fel kell hívni a figyelmet.
1. Nemjuci - Runaway
Meghallgatni és megunni egy pillanat műve volt. Nemjuci egyébként Németh Juci, és állítólag underground díva.
2. Heaven Street Seven - Igazi zöld és igazi kék
Sexepil feldolgozás, nem rossz, csak valahogy olyan száraz. Sokkal érdekesebb a Budapest Bár, ami ugyan nincs rajta a lemezen, de nem is ez a lényeg. A Budapest Bár valamiféle zenész-válogatott lehet, bár Lovasin meg a HS7-es kopaszon kívül nem nagyon ismertem fel senkit, de erősen szupergrupp szaga van a dolognak. Szóval énekli a Budapest Bár Cseh Tamástól a Budapestet, talán épp megemlékezés céljából, talán nem, de az hogy papírról olvassák a szöveget, az mindent elmond az MR2, WAN2, Radio Cafe által körülnyalt, körbesimogatott zenei közeg felkészültségéről, hozzáállásáról. Még az 5 éves kiskölykök is fejből tolják az összes mikulás éneket, de ezek a nagy zenei mogulok nem tudnak megtanulni 4 strófát, főleg úgy, hogy ez az egész alternatív zenei akármi elvileg Cseh Tamáson nevelkedett. Hát így tisztelegnek ők Cseh Tamás előtt, papírból olvasva minden sort, hogy pálinkát mérnek-e már. Gyagyások.
3. Eszter és a Gumizsuzsi - Gömbölyű dal
Hülye zenekarnevek volume 1. Katona Klári kultikus slágere, az eredeti is unalmas volt. Talán ha lenne benne egy kis blastbeat, vagy egy kis hörgés, amitől az ember nem alszik el.
4. Harcsa Veronika Quartet - Cicadal
Térdre a királynő előtt köcsögök! Az értelmezhetetlen énekesnők országában Harcsa Veronika a fény a sötétségben. Kisugárzás, egyéniség, hitelesség, izzik, pumpál, lángol, és még hangja is van. Harcsa Veronika METÁL!
5. Jamie Winchester - Damned
Jamie a reklámzenék nagy guruja egy Ákos dalt dolgozott fel, úgy látszik ez ilyen feldolgozás lemez. Jamie és a csodalámpa szintén az igényes zene egyik nagykövete, páratlan hangszerelési megoldások, kitűnő énekhang, és az egész produkció a kozmikus szférák olyan magaslatáig emelkedik, hogy azt ésszel már fel sem lehet fogni.
6. 30Y - A világ lepedője
Hülye zenekarnevek volume 2. A 30y a Kispál után félúton bóklászik valahol a hazai alternatív zene megvilágosodott alagútjában. Kattintgattam egy kicsit a YouTube-on hogy mi az isten ez a 30Y, hát nem is tudom, ez azért elég súlyos.
7. Ferenczi György és a Rackajam - Fűszedő
Skip
8. Csík zenekar és Kiss Tibor - Most múlik pontosan
Jó kis kesergő, ebben legalább van egy kis élet.
9. Kaukázus - Gyűrűzött madár
A Kispál utánzatok végeláthatatlan tengerének egy újabb reprezentánsa. A 30Y-tól azért jobb.
Skip.
10. Hollywoodoo - War Pigs
A klasszikus Sabbath nótából csináltak egy lalázós sramlit, hú de formabontó, hú de laza! Sokakban talán felmerül a kérdés, hogy minek hívják meg az unalmas rockzenekarok másodvonalát, de ha azt nézzük, hogy a Hollywoodoo gitárosa produkciós munkatárs volt az MR2-nél, akkor ezen nem kell csodálkozni.
11. Karaván família - Ki itt a legény
skip
12. Fish! - Lost in time
Na, végre egy jó ötlet! Az eredeti az a klasszikussá nemesedett Blind Myself nóta, amiben Téglás Zoli is vendégszerepelt, Gróf Balázs pedig vicces klippet rajzolt hozzá. Kár, hogy a Fish! saját számai már nem ilyen jók. Nagyjából ilyesmi lenne a lényege a feldolgozásnak, hogy az adott dalt egy új szemszögből mutassák be nagyérdeműnek, de azért megmarad valami az eredetiből is, és így jön létre a tangóharmonikás Lost In Time (remélhetőleg az énekes nem súgógépről olvasta a szöveget).
13. The Moog - When I See You
skip
14. EZ Basic - May
skip
15. Turbo - Lámpagyár
A Turbo jó kis Mars Volta-vezérelt szeleburdi rockot játszik, itt meg a P. Mobil Lámpagyárát dolgozzák fel némi Zorános hangszereléssel, egész érdekes lett a végeredmény. A Turbónak igazából egyetlen baja van, mégpedig a közhelyes lapos zenekarnév. Vajon hány Turbo zenekar kóricál a nagyvilágban, 45 vagy 50? És melyik az igazi Turbo? Legalább Motörhead-módra feltennének egy ékezetet, hogy Türbo, vagy valami.
17. Amber Smith - Were you Thinking of Me
Yonderboi dal volt eredetileg, és a tipikus MR2-s zenék közül a kevés vállalható egyike. De ki hallgat ilyesmit, mikor Slayer is van a világon?
18. Suhancos - Végre vége
skip
19. Isten háta mögött - Nehéz a szívem
A lemez végére maradt korunk legnagyobb magyar zenekara az Isten Háta Mögött. Az MR2 szellemi színvonaláról mindent elmond, hogy az IHM mellett már nem tudtak elmenni, de mikor elkezdték játszani a Jósolni Bélbőlt, akkor csak az első 3 és fél percet adták le, nehogy a szám végi durvulás kárt tegyen a becses hallgatók nyugalmában. Az IHM dalok fenevadsága eredeti hangszereléssel pusztít igazán, de azért érdemes leszedni a teljes akusztikus koncertet, mert vannak rajta érdekességek, például a Tipikus Árvajelleg átmegy Jönnek a Férgekbe. A lemezre egy Voga-Turnovszky feldolgozás került fel, a Nehéz a Szívem, ami így télvíz, és gázszámlák idején különösen aktuális.
MR2 helyett pedig inkább szedjetek virágot, vagy próbáljátok ki a világ legjobb manager játékát.
Utolsó kommentek